Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları / Bilgi Bankası

Anasayfa | Hakkımızda | Nasıl Online Bilet Alırım? | Bilgi Bankası | Bize Ulaşın
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Türk Hava Yollari Anadolujet Atlasjet Sunexpress Borajet Onurair Pegasus
Yurtiçi
Yurtdışı
Charter
 

Kullanım Koşulları

Uçak biletleri hakkında dünyanın bilgisi burada...

Fikir Paylaş

Bilgi Bankası

Şehir Rehberi   Ülke Rehberi   Havayolu Firmaları   Kampanyalar   Tavsiyeler   Faydalı Bilgiler   Haberler

Bilgi Ara

ucakbiletiarabul.com'a Hoş Geldiniz!

Siteyi ziyaret etmekle veya kullanmakla, ucakbiletiarabul.com Web Sitesinin ("Site") kullanılmasına ilişkin bu Koşullarla bağlı olduğunuzu ve hem bu Koşullara hem de Site ile ilgili bütün cari kanunlara, yönetmeliklere ve mevzuata uyacağınızı açıkça kabul etmiş sayılıyorsunuz.

Yolcu, bileti UcakBiletiAraBul.com sitesinden satın alırken havayolu firmasının uyguladığı her türlü iptal ve iade kurallarını kabul etmiş sayılır. UcakBiletiAraBul.com bu konuda sorumlu tutulamaz.

Yolcunun satın almış olduğu bileti temsil eden havayolunun yapacağı gecikmeler, rötarlar ve değişikliklerden UcakBiletiAraBul.com sorumlu değildir.

12 saatten az bir zaman kala iptal edildiği takdirde bilet bedelinin %30 'u ceza olarak tahsil edilir. Bilet bedeli üzerinden %30 ceza uygulanır. Değişiklik işlem ücreti alınır ve olası fiyat farkı tahsil edilir. Uçuşa 24 saatten az kalan biletlerin iptali durumunda brüt bilet ücretinden Servis Ücreti kesilerek kalan miktarın iadesi sistemimize girilen kredi kartına yapılır.

Havayolu firmasının yaptığı rezervasyon iptali, bilet iptali; bilet iptalinin reddi, ücret iadesinin reddi gibi durumlardan UcakBiletiAraBul.com sorumlu değildir.

Kullanıcının bilgisayarından, internetinden veya internet kullanımından doğan hatalı biletleme, isim hatası, ücret hatası gibi durumlarda sorumluluk kullanıcıya aittir.

ucakbiletiarabul.com, Sitede ilân edilir edilmez yürürlüğe girmek üzere herhangi bir zamanda bu Koşullarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Bu nedenle lütfen Sitenin bu sayfasına periyodik ve düzenli olarak bakınız.

Bu Kullanım Koşullarını ihlâl ettiğiniz takdirde, ucakbiletiarabul.com sizin Siteyi kullanmanıza son verebilir, gelecekte Siteyi kullanmanıza engel olabilir, bilet siparişinizi iptal edebilir ve/veya aleyhinize dava veya hukuki takip yoluna gidebilir. Bu Siteyi sadece kişisel kullanımınız için ziyaret etme, görüntüleme ve bu Sitenin sayfalarını sadece kişisel kullanımınız için kopyalama hakkına ve yetkisine sahip olduğunuzu kabul etmektesiniz. Ayrıca, ucakbiletiarabul.com size bu konuda özel ve yazılı olarak yetki vermedikçe, bu Sitedeki bilgi ve içeriği, etkinlikleri izlemek ve tanıtıcı bilgiler almak, sadece kendi kullanımınız için bilet satın almak ve başka kişisel kullanım amaçları dışında herhangi bir amaçla kopyalamayacağınızı, yüklemeyeceğinizi, yayınlamayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi veya başka bir şekilde dağıtmayacağınızı da kabul etmektesiniz. ucakbiletiarabul.com size bu konuda özel ve yazılı olarak yetki vermedikçe, Siteye derin bağlanmayacağınızı da kabul etmektesiniz.

Bu Sitenin içeriği ve yazılımı, ucakbiletiarabul.com'a ve/veya onun tedarikçilerine aittir ve Türk ve uluslararası telif hakkı kanunlarıyla korunmaktadır. Site sayfalarına kanuni telif hakkı uyarısı ve çeşitli tanıtma yazıları konulmuştur. Bu uyarı ve yazıların silinmesi veya kaldırılması yasaktır. Lütfen bu uyarıyı veya tanıtma yazılarını ya da bunlarla birlikte verilen ek bilgileri silmeyiniz veya kaldırmayınız.

ucakbiletiarabul.com; Üye firmaların adına bilet satmaktadır. Taşıma işini yapacak Araç, taşıma şartları ucakbiletiarabul.com tarafından tespit edilmez. Üye firmaların belirlediği bilet satış politikalarına göre ucakbiletiarabul.com bilet’ in yolcu tarafından alınmasından sonraki taşıma ile ilgili tüm hukuki sorumluluğu Üye firmaya devretmektedir. Taşıma işindeki doğabilecek tüm aksaklık ve zararlardan dolayı ucakbiletiarabul.com sorumlu tutulamaz.

Nadir de olsa, Üye Firma bir seferi iptal edebilir. Bu durumda ilgili firma size yeni bir seçenek sunmak zorundadır. Bu konuda oluşabilecek problemler hakında lütfen bizimle temas kurunuz. Erişim ve Müdahale Web sayfalarımızı veya içindekileri izlemek veya kopyalamak amacıyla ya da izin ve yetki verilmeyen başka amaçlarla ve önceden bizim açık ve yazılı iznimizi almadan herhangi bir robot, örümcek veya başka otomatik aletler ya da manuel prosesler kullanmayacağınızı kabul etmektesiniz.

ucakbiletiarabul.com web sitesinin çalışmasına müdahale etmek veya müdahaleye teşebbüs etmek amacıyla herhangi bir alet, yazılım veya yordam kullanmayacağınızı da kabul etmektesiniz. Bizim altyapımız üzerine makul olmayan veya orantısız büyüklükte yük getiren herhangi bir işlem yapmayacağınızı da kabul etmektesiniz.

Önceden ucakbiletiarabul.com'un açık ve yazılı iznini almadan, bizim web sitemizin içeriğini kopyalamayacağınızı, çoğaltmayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi, bu içerikten türev eserler yaratmayacağınızı ya da bunları kamuya teşhir etmeyeceğinizi (ticari olmayan ve kişisel amaçlarla kullanım durumları hariç) kabul etmektesiniz. Bunlarla sınırlı kalmaksızın ve fakat, yetkisiz bilet satışı, Sitenin yetkisiz çerçevelenmesi veya Siteye yetkisiz bağlantı ya da Sitede bulunan bir robot, örümcek veya başka otomatik aletin yetkisiz kullanımı da dahil olmak üzere Sitenin her türlü yasadışı ve/veya yetkisiz kullanımı yasaktır ve bu tür kullanım halinde, gerekli araştırmalar yapılacak ve medeni hukuk ve ceza hukuku tedbirleri ve ihtiyati tedbirler de dahil olmak üzere gereken bütün uygun hukuki tedbirler alınacaktır.

Bu Siteyi, telif hakkına konu olan bilgi ve materyalleri açık bir izin almadan, geçerli bir savunması veya haklı bir sebebi olmadan yasadışı yollarla iletmek amacıyla kullanan kullanıcıların hak ve imtiyazları sona erdirilecektir. Özellikle, bu Siteye makaleler, görüntüler, öyküler, yazılım veya telif hakkına konu olan veya benzeri içerik koyan kullanıcılar, Siteye yükledikleri içeriğin üçüncü şahısların telif haklarına veya başka haklarına (özel hayatın gizliliği veya ifşayı men etme hakları gibi) tecavüz etmediğinden veya bu hakları ihlâl etmediğinden emin olmalıdırlar. Bir kullanıcının bu Siteyi yasadışı bir hak tecavüzünün veya hak ihlâlinin bir aracı olarak kullandığı konusunda ilgili telif hakkı sahibinin veya onun temsilcisinin bize bildirimde bulunması ya da bunun bir mahkeme kararıyla veya ilgili kullanıcının ikrarıyla sabit olması halinde, ihlâlde bulunan kullanıcının bu Siteye erişim ve/veya Siteyi kullanım hakları iptal edilecektir.

ucakbiletiarabul.com'un ileri sürülen hak tecavüzü veya hak ihlâlinin gerçekten yapıldığına inanması halinde, kendi mutlak takdirine göre, o kullanıcının bu Siteye erişim veya Siteyi kullanım haklarını böyle bir bildirim, mahkeme kararı veya ikrardan önce de iptal etme hakkı saklıdır. Siteyi başka bir siteye bağlanmak amacıyla ya da Siteye içerik veya başka bilgiler yüklemek amacıyla kullanmanız da dahil, Siteyi kullanmanızdan dolayı uçuncu şahısların maruz kalabileceği zarar ve ziyanları, yapabiliceği talepleri ve makul iştiraklerine, bağlı şirketlerine, memur ve temsilcilerine, diğer ortaklarına ve çalışanlarına tazmin edeceğinizi ve onların bu zararların gidereceğinizi de kabul etmektesiniz. ucakbiletiarabul.com, Sitenin kesintisiz veya hatasız olacağını ya da Sitenin veya İçeriğinin kullanılmasıyla ya da Siteye bağlantı yapılmasıyla belirli sonuçların elde edileceğini garanti etmez.

Site ve İçeriği "olduğu gibi" ve "mevcut haliyle" esasında sunulmaktadır. ucakbiletiarabul.com, sizin Siteden yüklediğiniz dosyalarda virüs ya da kirletici veya bozucu özellikler bulunmadığını da garanti edemez.

ucakbiletiarabul.com, Sitenin belirli bir amaca uygunluğu ve ticari değerine ilişkin garantiler de dahil her türlü başka aleni veya zımni garantiyi reddeder. ucakbiletiarabul.com, bunlarla sınırlı kalmaksızın ve fakat, doğrudan, dolaylı veya arızi zararlar, netice kabilinden doğan zararlar ve cezai tazminatlar da dahil olmak üzere, bu Sitenin kullanılmasından kaynaklanabilecek zararlar için sorumlu tutulamaz. ucakbiletiarabul.com, Sitenin kullanılmasından ya da ucakbiletiarabul.com hizmetinin kullanılmasından beklenebilecek sonuçlar konusunda hiç bir garanti vermez.

ucakbiletiarabul.com; Sitenin üçüncü şahıs kullanıcıları, ucakbiletiarabul.com kullanıcıları, reklamcıları ve/veya sponsorlarının ucakbiletiarabul.com hizmetiyle ilgili ya da sizin Siteyi ve/veya ucakbiletiarabul.com hizmetini kullanmanızla ilgili fiil, ihmal ve davranışları için her türlü sorumluluğu reddeder.

ucakbiletiarabul.com; herhangi bir etkinliği organize eden kişiler, icracılar, kurumlar veya başka üçüncü şahısların Siteyle bağlantılı veya Siteye atıfta bulunan ürünleri, hizmetleri, fiil veya ihmalleri nedeniyle de sorumlu tutulamaz. Bu sorumluluk sınırlamalarına izin verilmeyen ülkeler hariç, ucakbiletiarabul.com, bu tip zararların olabileceği kendisine önceden bildirilmiş olsa bile, kâr kaybı da dahil dolaylı, arızi ve özel zararlar veya netice kabilinden doğan zararlar veya cezai tazminatlar için size karşı hiçbir durumda sorumlu tutulamaz.

İşbu Koşulların ucakbiletiarabul.com'un sorumluluğunu sınırlayan hükümlerinden birinin ilgili mahkeme tarafından ilgili mevzuata aykırı bulunması halinde söz konusu hüküm mevzuata uygun olan ve sorumluluğu en fazla sınırlayan hali ile geçerli sayılacak ve ucakbiletiarabul.com'un sorumluluğu buna göre belirlenecektir.

Siteyi kullanmakla, Site hakkında veya Site ile ilgili bir ihtilâfın çıkması halinde, bu ihtilâfın kanunlar ihtilâfı kurallarına bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tâbi olacağını ve bu kanunlara göre çözümleneceğini kabul etmiş sayılıyorsunuz. Ayrıca, Kayseri mahkemelerinin görev ve yer olarak yetkili olacağını da kabul etmektesiniz. Yolcu, bileti satın alırken girdiği isim, soyad, doğum tarihi ve telefon gibi bilgilerin yanlışlığından dolayı bileti satın aldığı havayolunun uygulayacağı her türlü cezai şart, iptal ve iade koşullarını kabul etmiş sayılır ve biletini bu koşullara göre satın almış olur.

Şehir Rehberinden

Ülke Rehberinden

Havayolu Firmalarından

Sinop Şehir Rehberi
Sinop Karadeniz Bölgesinin ortasında Anadolu`nun en kuzeyinde, Boztepe Yarımadasının en dar kesiminde kurulmuştur. Karadeniz`in en güzel tabii limanlarından biridir. Bölgenin en eski şehirlerinden olan il, 3. yüzyıl filozoflarından Diyojen`in doğum yeridir. Ormanlarla iç içe girmiş plajları şehri ziyaret edenlere inanılmaz güzellikler sunar.
Katar Ülke Rehberi
 
Martinique Ülke Rehberi
 
- Adria Airways
 
- Royal Jordanian Airline
 
- Aeroflot
 
- Singapore Airlines
 
- Condor
 
- Air Arabia
 
arabul.com
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Anasayfa
Hakkımızda
Bilgi Bankası
İletişim Bilgileri
Turizm ve Ulaşım
Bu site bir İkia Turizm Ltd. Şti. kuruluşudur. İçerik veya görseller izin alınmadan kullanılmaz. © Copyright 2008 - 2014.
Yetkili acente İKİA Turizm 'dir. Sistem alt yapısı İpek TR / BiletAll tarafından kurulmuştur. Havayolları bilgi ve rezervasyon kaynağı İpek TR / BiletAll' dır. Kullanım Koşulları - Gizlilik Politikamız - İptal İade Şartları